piątek, 2 czerwca 2017

Hejterski Przegląd Cykliczny #4

Witold (Tommy Wiseau dyplomacji) Waszczykowski udzielił wywiadu „Politico”. W wywiadzie tym powiedział, że jest fanem Star Treka i że byłoby doskonale żyć w takiej federacji (jak serialowa „Zjednoczona Federacja Planet”). Wydaje mi się, że Waszczykowski, ze względu na swoje „dyplomatyczne skille”, pasowałby raczej do Klingonów, choć bardzo być może, że nawet oni uznaliby, że jest on nieco szkodliwy. Insza inszość to fakt, że większość wypowiedzi Waszczykowskiego jest tak absurdalna, że z punktu widzenia odbiorcy, mógłby je wygłaszać po klingońsku (bo i tak nikt nic z tego nie rozumie).

Jarosław Gowin przyrównał rząd Premier Beaty Szydło do grupy komandosów, „która musi działać tak, jakby była zrzucona na obcy teren”. Porównanie to nabierze sensu, jeżeli weźmie się pod rozwagę fakt, że jednym z zadań komandosów jest dywersja. Osobną kwestią jest to, że większość wypowiedzi PBS sugeruje, że została zrzucona na obcy teren i nie umie się w nim odnaleźć.

Mateusz Kijowski w jednym z wywiadów powiedział, że zaostrzenie przepisów dotyczących alimentów, to w opinii wielu osób „lex Kijowski”. Mam nadzieję, że szerzej opisze to w swojej książce, której nie zamierzam czytać.

Minister Gowin stwierdził, że nie boi się tego, że Polsce mogą zostać odebrane fundusze europejskie, bo są one „przereklamowane”. Uznał on najprawdopodobniej, że Polska znajdzie sobie inną Unię Europejską tak szybko, jak on znalazł sobie inną partię.

Innym tuzem, który wypowiadał się w temacie pieniędzy z UE, był Rafał „Król Researchu” Ziemkiewicz, który doszedł do wniosku, że skoro „swoje ucapiliśmy”, to możemy się z UE pożegnać. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze w marcu twierdził, że „pieprzenie o polexicie osłabia Polskę w UE”. Do tej pory myślałem, że Ziemkiewicz nie ma czasu na czytanie czegokolwiek innego (i stąd niechęć do robienia researchu), bo jest zajęty czytaniem samego siebie, ale teraz okazuje się, że nie robi nawet tego. Tak nawiasem mówiąc, Ziemkiewicz powinien wreszcie wystartować w jakichś wyborach z hasłem „idziemy swoje ucapić, a potem się pożegnamy”, zrobiłoby prawdziwą furorę.

Minister Mariusz Błaszczak uznał, że Minister Mariusz Błaszczak powinien zostać odznaczony za służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Niestety, minister Mariusz Błaszczak odmówił przyjęcia odznaczenia. Póki co nie wiemy, jak zareagował na to Minister Mariusz Błaszczak, ale najprawdopodobniej uzna, że odmowa przyjęcia odznaczenia była „decyzją polityczną”.

Minister Szyszko stwierdził ostatnio, że Puszczy Białowieskiej zagrażają ekolodzy. Teraz przynajmniej rozumiem skąd decyzja o wycince. Szyszko najprawdopodobniej uznał, że należy wyciąć całą Puszczę Białowieską, żeby ocalić ją przed ekologami.

Magdalena Ogórek zrugała Gazetę Wyborczą za to, że jej redaktor naczelny pił wódkę z Kiszczakiem. I to jest dość ciekawy paradoks. Z wypowiedzi Magdaleny Ogórek wynikałoby bowiem, że w SLD byli sami abstynenci. Jednakowoż, nie bardzo chce mi się wierzyć w to, że ludzie, którzy uznali, że Magdalena Ogórek będzie dobrą kandydatką, byli trzeźwi.

„Duda Pomoc” została brutalnie zaatakowana przez Sąd Najwyższy. SN uznał bowiem, że ułaskawienie Kamińskiego przez Prezydenta RP było bezpodstawne. Nie wiadomo jeszcze, jak się skończy cała sprawa, ale ktoś powinien zadedykować Mariuszowi Kamińskiemu piosenkę „Czarny chleb i czarna kawa”.

Na reakcję Kancelarii Prezydenta nie trzeba było długo czekać. Pracownicy tejże oświadczyli, że trzynastu prawników powiedziało, że Prezydent RP mógł ułaskawić Mariusza Kamińskiego, więc wszystko jest w porządku. Moim zdaniem, takie oświadczenie jest niepełne, bo pod koniec brakowało hashtagów #zaorane i #tylewtemacie. Ponadto wychodzi na to, że jeżeli ktoś nie chce się przejmować decyzjami sądów, to powinien wynająć sobie trzynastu prawników. (Update) Poprzedni akapit napisałem wczoraj. Dzisiaj okazało się, że z tymi trzynastoma prawnikami to tak nie do końca wyszło Kancelarii. A to ktoś twierdzi, że on wcale nie uważa, że decyzja Prezydenta RP była zgodna z prawem, a to ktoś umarł w 1959 roku. Jeżeli ten trend się utrzyma, to niebawem liczba prawników „popierających” decyzję Prezydenta RP będzie liczbą ujemną.  

Kolejnym bezstronnym fachowcem, który wypowiedział się w sprawie Mariusza Kamińskiego był Mariusz Kamiński, który oświadczył, że Sąd Najwyższy rozstrzygając w jego sprawie postawił się ponad prawem. Mocne słowa jak na kogoś, kto dostał od kolegi kartę „wychodzisz wolny z więzienia”.

W trakcie obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży jeden z obradujących młodzieńców (którego nazwisko pominę, bo może jeszcze zmądrzeje) stwierdził, że Polacy nie mogą się czuć bezpiecznie, bo nie mają dostępu do broni. Wydaje mi się, że większość Polaków czuje się bezpiecznie wiedząc, że inni Polacy nie mają dostępu do broni. Co się zaś tyczy samego argumentu tegoż młodzieńca, równie dobrze mógł powiedzieć, że „skoro Trump ma dostęp do głowic nuklearnych, to równie dobrze 13-latkowie mogą mieć dostęp do broni palnej”.

Źródła:
(od 11 minuty)
https://twitter.com/ogorekmagda/status/8696525500516638732 komentarze:

 1. Podsyłam dobry komentarz do tzw. "zaostrzenia" przepisów alimentacyjnych. W zasadzie temat na osobny wpis z cyklu "ale wkoło jest wesoło".
  http://sub-iudice.blogspot.com/2017/06/dekryminalimentacja.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero teraz komentarz zobaczyłem. Wpis czytałem i lekko się załamałem fachowością naszych "prawodawców". Czasem się zastanawiam nad tym, czy oni są naprawdę takimi niedorajdami, czy po prostu robią to wszystko na odwal się (żeby w razie czego zwalić winę na "zły system").

   Usuń