wtorek, 23 maja 2017

Hejterski Przegląd Cykliczny #2

Maleje liczba Polaków, którzy nie są lewakami. Ostatnio Adam Andruszkiewicz uznał, że artykuł w „Superaku” (ten o kilometrówkach pana posła narodowca) to „lewacka manipulacja”. Z tego zaś wynika, że lewakiem (a nawet „lewackim manipulatorem”) został również nie kto inny, jak Sławomir Jastrzębowski. Trochę ciężko nadążyć za prawicową narracją, szczególnie, jeżeli weźmie się pod rozwagę fakt, że sam Jastrzębowski to taka specyficzna odmiana Terlikowskiego (z tą różnicą, że Terlikowski wszędzie widzi aborcję, a Jastrzębowski wszędzie widzi lewaków). 

W sukurs Andruszkiewiczowi przyszedł nie kto inny, jak sam „król researchu”, Rafał Ziemkiewicz, który napisał do Jastrzębowskiego, że ten zaatakował Andruszkiewicza, bo „endecja zaczęła komuś zagrażać. Nie wiem komu, ale ty wiesz”. Myliłby się ten, kto by napisał, że Ziemkiewicz broni Andruszkiewicza dlatego, że obaj należą do tego samego stowarzyszenia. Ziemkiewicz pewnie o tym nie wie, bo nie zrobił researchu. Po lekturze wymiany zdań między Ziemkiewiczem a Jastrzębowskim odetchnąłem z ulgą, albowiem nikt nikogo nie nazwał lewakiem. 

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRIS, 64% Polaków uważa, że Prezydent Andrzej Duda jest niesamodzielny. Pozostałe 36% uważa, że Prezydent ma na imię Adrian.

Jeżeli zaś jesteśmy przy sondażach, to w CBOS najprawdopodobniej polecą głowy. Ośrodek ten przeprowadził sondaż, z którego wynika, że 62% Polaków chce referendum w sprawie reformy edukacji. Pozostałe 38% nadal nie wie, jak ma na imię Prezydent.

Wicepremier Jarosław Gowin oburzył się na Prezydenta Andrzeja Dudę za to, że ten drugi podpisał ustawę „apteka dla aptekarza”. Wydaje mi się, że oburzenie wzięło się stąd, że Jarosław Gowin nadal szuka swojego kręgosłupa i pewnie myślał, że znajdzie go u Prezydenta.

Robert Tekieli został wiceszefem Polskiego Radia. Jeżeli nie wiecie kim jest Robert Tekieli, to służę uprzejmie cytatem z jego strony na Wiki: „Początkowo zafascynowany ruchem New Age (twierdzi, że posiadł m.in. takie umiejętności jak uzdrawianie, słyszenie myśli innych ludzi, prekognicja. W latach 90. nawrócił się na katolicyzm. Stało się to, jak twierdzi, dzięki jego babci, która po swojej śmierci miała interweniować u samej Matki Boskiej”. Jeżeli komuś się wydaje, że nie można słyszeć cudzych myśli, to jest w błędzie. Gdyby tak bowiem było, to skąd bym wiedział, że po przeczytaniu biogramu pana Roberta pomyśleliście „o kurwa”.

Jacek Kurski ogłosił, że Festiwal w Opolu odbędzie się w innej miejscowości. Nazwa tej miejscowości powinna być objęta ścisłą tajemnicą. Łatwiej wtedy będzie wytłumaczyć ludziom to, że zamiast artystów pojawił się tam Jan Pietrzak.


Źródła:http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/robert-tekieli-wiceszefem-polskiego-radia-24-malgorzata-byrska-dyrektorem-naczelnej-redakcji-gospodarczej

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Opole-2017.-Jacek-Kurski-przenosi-festiwal-do-innego-miasta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz